Ergonomia - czy to mnie dotyczy?

  

Ergonomia sama w sobie może być jedynie ciekawą dziedziną nauki. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę fakt, że każdy z nas posiada i intensywnie używa kręgosłup, a ergonomia pomaga tą ważną część naszego ciała chronić, to wiedza ta zaczyna mieć zdecydowanie większe znaczenie. Powiemy więcej, to oznacza, że ergonomia dotyczy każdego z nas!

 Ergonomia jest przede wszystkim nauką o dostosowaniu otoczenia pracy do potrzeb człowieka, tak aby pracowało się wygodnie, efektywnie, a co najważniejsze zdrowo. Dzięki niej możemy znaleźć rozwiązania na liczne problemy i dolegliwości wynikające z wielogodzinnego siedzenia.

Jednak niestety w dzisiejszych czasach tyczy się to nie tylko dorosłych, ale także dzieci, których kręgosłup w okresie wzrostu wymaga szczególnej opieki. Kiedyś dzieci siedziały na stołkach bez oparć i jakoś było dobrze... Tak, ale te same dzieci o wiele więcej się ruszały na co dzień. Dzisiaj siedzą one znacznie więcej, przed telewizorem, przy komputerze i oczywiście, w szkole, a jednocześnie mają dużo mniej ruchu.

 

 

Więcej o ergonomii można poczytać tu, a o pracy biurowej bez bólu tutaj.

Zapraszamy! :-)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl