Newsletter

NEWSLETTER - ZAPISZ SIĘ

Waluty

KDR

Jak wybrać krzesło dla Dziecka?

 

            Kupując krzesło dla dziecka, rodzic staje przed nie lada wyzwaniem. Chce swojemu dziecku zapewnić wygodne, zdrowe krzesełko, na którym chętnie (i spokojnie) będzie mogło ono siedzieć odrabiając lekcje. Krzesełko to w dodatku powinno być ładne, dobrze komponować się w pokoju, najlepiej to wystarczyć na lata i oczywiście, mieć korzystną cenę. W dodatku trzeba jeszcze uwzględnić  tu chwilowe upodobania wizualne dziecka… To zdecydowanie bardzo trudne zadanie.

 

Aby uprościć tę decyzję, warto zadać sobie 5 pytań:

1. Czy krzesło odpowiednio wspiera kręgosłup siedzącego?

            Dobra postawa to podstawa. A zatem, czy krzesło wspiera kręgosłup, szczególnie w części lędźwiowej? Siedzieć się powinno w taki sposób, by plecy stale były podparte odpowiednio na całej długości. Ponieważ większość ludzi ma nawyk zsuwania się podczas siedzenia, to siedzisko powinno być tak wyprofilowane, żeby naturalnie temu przeciwdziałać. Siedzisko typu – prosta deska tej funkcji zdecydowanie nie spełni.

2. Czy krzesło jest stabilne?

            Stabilizacja jest zawsze ważna, a zwłaszcza w przypadku bardziej ruchliwych dzieci. Zatem sprawdź, czy krzesełka nie da się łatwo wywrócić.

3. Czy można je dopasować do wymiarów użytkownika?

            Idea kupna krzesła na lata jest najlepsza, o ile poszczególne wymiary krzesła można odpowiednio dopasować do wymiarów użytkownika, co może być nieco trudniejsze przy dzieciach, które z roku na rok rosną. Mamy tu 2 opcje do wyboru.

Opcja A: Zainwestować w  krzesło, które autentycznie można regulować zarówno na wysokość siedziska i oparcia, jak też na głębokość siedziska i kąt pochylania oparcia… i zapłacić odpowiednią cenę za te mechanizmy

Opcja B: Kupić krzesło bez mechanizmów regulacji, dostosowane rozmiarem do aktualnego wzrostu użytkownika… i nie płacić za możliwość regulacji, ale jak dziecko podrośnie, to kupić kolejne niedrogie krzesełko.

Wybór należy do Ciebie. :-)

4. Czy krzesło może być łatwo rozregulowane przez dziecko?

            Opcja łatwej regulacji krzesła przez dziecko jest pozornie kusząca. Życie jednak pokazuje, że krzesło łatwo rozregulować podczas zabawy, a potem nikomu się nie chce z powrotem go dobrze ustawić. Efekt? Inwestycja w dobrze krzesło się nie zwraca, bo dziecko i tak na nim źle siedzi. Lepiej już, jeśli opcje regulacji są łatwo dostępne dla dorosłego, a trudniej, dla małych łapek. ;-)

5. Czy chcesz, aby Twoje dziecko mogło się kręcić na krześle?

            Fajnie jest, jeżeli na krześle można się pokręcić, to w końcu dobra zabawa, ale… niestety może się ona skończyć nieciekawie, przykładowo na ziemi, z płaczem. Trzeba się więc zastanowić, na czym nam zależy.

Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na to:

  • Jakie wykończenie powinny mieć nóżki krzesła (kółka twarde, czy miękkie, a może stabilne stopki)
  • Czy krzesło można w miarę łatwo wyczyścić?

 

POWODZENIA W SZUKANIU DOBREGO KRZESŁA!

P.S. A jak już kupisz krzesło, koniecznie poświęć czas na dopasowanie całego stanowiska pracy do młodego użytkownika – inaczej naprawdę nie ma sensu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl