Newsletter

NEWSLETTER - ZAPISZ SIĘ

Waluty

KDR

Jak wyregulować krzesło dla dziecka?

            Główna idea jest taka, żeby krzesło pozwalało dziecku na siedzenie w naturalnej, zrelaksowanej pozycji. Stopy powinny być wsparte o podłogę lub inną stabilną powierzchnię, w celu utrzymania stabilności postawy. 

 

Regulację krzesła przeprowadzamy w 3 krokach:

1. Siedzisko

            Sadzamy dziecko na krześle, jeżeli jego stopy są położone płasko na podłodze, a kolana ugięte pod kątem 90 stopni, oznacza to, że krzesło ma siedzisko na odpowiedniej wysokości.

Jeśli tak nie jest, to:

  • regulujesz wysokość krzesła góra-dół

lub

  • dobierasz inny rozmiar krzesła.

            Jeśli nie osiągnąłeś odpowiedniego ustawienia siedziska i stopy dziecka nieco wiszą w powietrzu, możesz skorzystać z podnóżka. Trzeba potem jednak dziecku przypominać, żeby z niego korzystało!

 

2. Oparcie

            Sprawdzamy wysokość oparcia i jeśli jest taka potrzeba, dopasowujemy je tak, by wspierało dolną partię pleców, czyli odcinek lędźwiowy kręgosłupa.

        Jeśli oparcie nie pełni tej funkcji, możemy równie dobrze dać drewniany stołek bez oparcia (będzie przynajmniej taniej. :-)

 

3. Podłokietniki

            Podłokietniki to kwestia kontrowersyjna. Wielu producentów dodaje je do krzeseł dla dzieci, niestety nie oferują regulacji, zakładając chyba, że wszystkie dzieci mają takie same wymiary.

            My uważamy, że dziecko nie potrzebuje podłokietników, bo nie pracuje dużo przy komputerze, a dłużej usiedzieć i tak mu będzie trudno. :-)

            Jeśli Twoje dziecko używa już sporo komputera, to oczywiście, zainwestuj w krzesło z podłokietnikami, jednak zwróć uwagę na to, aby były one regulowane. Jeśli nie - sprawdź dobrze czy będą odpowiednie dla Twojej pociechy.

 

                                                                                                                                     POWODZENIA! :-)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl