Ergonomiczne podróżowanie
Ergonomiczne podróżowanie

Wakacje trwają i pomimo tego, że mniej siedzisz w pracy, bo to w końcu czas urlopowy, to wiele czasu nie raz spędzasz w podróży, w pozycji siedzącej... Nie oszukujmy się, to ma także ogromny wpływ na zdrowie Twojego kręgosłupa! Dlatego na dziś mam dla Ciebie kilka wskazówek na ergonomiczne podróżowanie. :-)

czytaj całość »
Przerwa w pracy?
Przerwa w pracy?

Pamiętaj, że naprawdę warto w pracy robić sobie około 3-5 minut przerwy co około godzinę. Dlaczego? Żeby zadbać o swój kręgosłup i ogólne zdrowie.

Specjalnie dla Ciebie mamy propozycję czterech ćwiczeń, które możesz wykonać w tym krótkim czasie.

czytaj całość »
3 proste triki
3 proste triki

Ostatnio daliśmy Ci kilka wskazówek do pracy, radząc co zrobić aby była ona efektywna oraz wygodna i zdrowa, czyli ergonomiczna. Wiesz już jak doświetlić stanowisko pracy, jaka powinna być wilgotność w biurze oraz na co zwrócić uwagę podczas wyboru i ustawiania monitora.

Na dzisiaj przygotowałam dla Ciebie jeszcze 3 triki, które może są bardziej ogólne i mogłyby się wydać oczywiste, jednak doświadczenie pokazuje nam, że wcale tak nie jest. Wprowadź je w życie, a zapewniam, że znacznie poprawi się jakość Twojej pracy. :-)

czytaj całość »
Monitor na wyciągnięcie ręki
Monitor na wyciągnięcie ręki

Wiesz na co zwrócić uwagę wybierając monitor do pracy? My wiemy, dlatego przygotowaliśmy kilka wskazówek dla „zielonych” w tym temacie, które pomogą podczas podejmowania decyzji.

Wiem, że przeciętnemu użytkownikowi podawane przez producentów parametry niewiele mówią. Dlatego nie o wszystkim będziemy wspominać tylko o tym, co naszym zdaniem naprawdę jest istotne.

czytaj całość »
Oświeć mnie!
Oświeć mnie!

Już wiesz czym jest zasada 3B i jak dzięki niej w bardzo prosty sposób, możesz ułatwić sobie pracę, tak aby była wygodniejsza, a co ważniejsze zdrowsza.

 

Dzisiaj chciałabym przedstawić Ci i zaznaczyć, jak istotne w Twoim miejscu pracy jest oświetlenie. Dlaczego? Jeżeli będzie ono odpowiednio dobrane do warunków, Twój wzrok będzie się mniej męczył, a co za tym idzie, będziesz mógł bardziej skupić się na pracy

czytaj całość »
Zdrowy kręgosłup!
Zdrowy kręgosłup!

Już nie raz mówiliśmy o tym, że długie siedzenie przy biurku, przy komputerze ma bardzo zły wpływ na nasze zdrowie. Także niejednokrotnie mówiliśmy, że dobrze jest zaopatrzyć się w ergonomiczne krzesło do pracy, które będzie odpowiednio dbało o nasz kręgosłup.

czytaj całość »
Zasada 3B
Zasada 3B

Czym jest ergonomia w pracy? Już niejednokrotnie poruszaliśmy ten temat, ale tak w skrócie postaram się Ci przypomnieć czym i po co ona nam jest. Mianowicie chodzi przede wszystkim o to, żeby praca była efektywna, czyli przynosiła korzyści. Pracując nie powinniśmy szkodzić swojemu zdrowiu, a wręcz przeciwnie, otoczenie pracy powinno być dostosowane do nas w taki sposób, aby było nam wygodnie.

czytaj całość »
Ergonomia = wygoda #4
Ergonomia = wygoda #4

Dzisiaj już ostatni artykuł z cyklu ergonomii w domu. Już wiesz jak urządzić ergonomicznie, czyli wygodnie przedpokój, kuchnię, łazienkę, salon oraz jadalnię. Czego jeszcze brakuje? Tak, sypialni! Dlatego czytając dalej dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę planując sypialnię dla siebie, ale także dla Twojej pociechy.

czytaj całość »
Ergonomia = wygoda #3
Ergonomia = wygoda #3

Już wiesz z części pierwszej jak ergonomicznie (czyli zdrowo i wygodnie) urządzić przedpokój oraz kuchnię, a z drugiej łazienkę. Dzisiaj dowiesz się o urządzeniu kolejnych dwóch pomieszczeń, w których najprawdopodobniej spędzamy większą część dnia. Chodzi mianowicie o pokój dzienny, salon oraz o jadalnię. 

czytaj całość »
Ergonomia = wygoda #2
Ergonomia = wygoda #2

Wiesz już jak ergonomicznie, czyli wygodnie i praktycznie urządzić przedpokój oraz kuchnię. Kontynuując tę myśl, dzisiaj przedstawię Ci w jaki sposób zaplanować i zaaranżować łazienkę, tak żeby cała przestrzeń była dobrze zagospodarowana. Wiadomo, że wszystko zależy od wymiarów łazienki, warunków ale przede wszystkim od naszych zdolności finansowych.

czytaj całość »
Ergonomia = wygoda #1
Ergonomia = wygoda #1

Ergonomia w biurze (czy to domowym, czy w firmie) jest bardzo ważna, ponieważ tam spędzamy bardzo dużą część dnia. Jednak zagadnienie to nie dotyczy jedynie biura, ale jest związane niemalże z każdą dziedziną życia. Zalicza się do tego także urządzanie domu. Chodzi o to, żeby rozmieszczenie pomieszczeń, czy poszczególnych mebli było wygodne i dobre dla zdrowia, czyli ergonomiczne. Dzisiaj zajmiemy się jednym z najmniejszych pomieszczeń, ale niemniej ważnym czyli przedpokojem, oraz (dla wielu) centralną częścią domu, czyli kuchnią. ;-)

czytaj całość »
Jak Zorganizować Stanowisko Pracy?
Jak Zorganizować Stanowisko Pracy?

Otoczenie w pracy ma ogromny wpływ na efektywność tego co robimy, zwłaszcza na to w jakim stopniu skupiamy się na wykonywanej czynności. Ma także ono bardzo duże oddziaływanie na stan zdrowia. Odpowiednią organizacją stanowiska pracy zajmuje się ergonomia, warto zapoznać się z jej zagadnieniami, aby praca była efektywna i nie odbiła się na zdrowiu. Warto wiedzieć na co należy zwrócić uwagę, aby przestrzeń wokół nas nie działała rozpraszająco, ale była jak najlepiej dostosowana do naszych potrzeb i wymagań. Ponieważ bałagan i przypadkowe miejsce przedmiotów może duże znaczenie na obniżenie wydajność pracownika. Jak tego uniknąć? Oto kilka naszych porad.

czytaj całość »
Nie Siedź, Rusz Się Wreszcie!
Nie Siedź, Rusz Się Wreszcie!

Wszyscy doskonale wiemy, że siedzący tryb życia jest bardzo niezdrowy dla naszego ciała i może mieć wiele negatywnych konsekwencji dla niego. A naukowcy ostrzegają, że tkwienie niezmiennie w jednej pozycji nawet przez 4 godziny prowadzi do licznych schorzeń, trudnych do wyleczenia. A przecież ponad 70% z nas pracuje na siedząco i to duża część jeszcze więcej niż 4 godziny. Jakie mogą być skutki tego?

czytaj całość »
Czym w zasadzie jest Ergonomia?
Czym w zasadzie jest Ergonomia?

Może Cię to zaskoczyć, ale pojęcie ergonomii zostało użyte po raz pierwszy ponad 150 lat temu w Polsce, przez wybitnego polskiego przyrodnika, profesora Instytutu Rolniczo – Leśnego w Marymoncie pod Warszawą Wojciecha Jastrzębowskiego. Napisał On artykuł pt. „Rys Ergonomii, czyli nauki o Pracy opartej na prawach zaczerpniętych z Nauki Przyrody” do czasopisma „Przyroda i przemysł.

Zaskoczony? Tak, to było dosyć dawno temu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj ten artykuł! :-)

czytaj całość »
3 propozycje ćwiczeń w pracy
3 propozycje ćwiczeń w pracy

Niestety, ale przebywanie zbyt długo w jednej pozycji, przykładowo siedząc przy biurku, przed komputerem ma bardzo zły wpływ na nasze zdrowie, zwłaszcza kręgosłupa. Człowiek odczuwa bóle kręgosłupa, sztywność mięśni, a najczęściej duży dyskomfort w okolicach karku lub części lędźwiowej pleców. By tego uniknąć warto w pracy zrobić sobie co jakiś czas krótką przerwę i wykonać jakieś proste, szybkie ćwiczenie. To na pewno 

Przygotowaliśmy 3 propozycje ćwiczeń, które pomogą w poprawie samopoczucia i rozluźnieniu spiętych mięśni, a także zmniejszeniu zmęczenia.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl